gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Grillfesti Suur Sügispidu 2009

 

Laupäeval, 17. oktoobril, Türi keskväljakul toimunud Grillfesti Suurel Sügispeol küpsetasid Türi Pritsumehed rahvale söömiseks kaks suurt Rakvere Lihakombinaadi siga. Kokku sai sigadest 100 kilo maitsvat liha mis kiirelt sügispiduliste kõhtu rändas. Hagari leivatööstus pakkus liha kõrvale maitsvaid ciabattasid.

Kiirabiarst Mare Liiger viis läbi sisuka rahvakoolituse ja pealtvaatajate rõõmuks esinesid JJ-Street Dance Company tantsijad kooli juhataja Joel Juhi eestantsimisel. Kuna järgmisel päeval toimusid kohaliku omavalitsuse volikogu valimised, siis olid kõik organisatsioonid ja kandidaadid oodatud oma tegevusega sügispeo külastajatele infot ja rõõmu pakkuma. Nii jagasidki Reformierakonna liikmed inimestele kollaseid kilekotte ja valimisliidu Türi Sotsiaaldemokraatlik Valik kandidaadid pakkusid suures grilliautos kohapeal küpsetatud vorstikesi.

Sügispeol anti üle Alar Särgava poolt läbiviidud Türi-teemalise viktoriini auhinnad ja ka fotokonkursi "Türi vald on minu südameasi" auhinnad. 
Viktoriiniküsimuste õigete vastuste auhindadeks oli Türi IT-ettevõtja Kalev Veskimäe andnud kenad värvilised mälupulgad, mille omanikeks said Vesta Väisinen, Viljar Talviste ja Margist Veskimäe.
Fotokonkursi peaauhinna saajaks nimetas seitsmeliikmeline žürii Sandra Rätsepa, kes otsustas auhinnaks saadud hinnalise Nokia kaameratelefoni N86 8MP kinkida konkursi noorimale osalejale, 11 aastasele Krislyn Loreen Timbergile Tolli metsas tehtud ilusate loodusfotode eest. Türi valla valupunkte käsitleva foto "Värsked uudised" eest pälvis eripreemia Siret Soitu. Fotokonkursi töid on võimalik vaadata kodulehel www.valik.ee ja peatselt ka Türi Muuseumis fotonäitusel.

Hoolimata külmast ja sajusest ilmast oli rahvast sügispeole kohale tulnud palju, kohapeal pakutav toit ja sissepääs peole oli kõigile tasuta. Grillfesti Suur Sügispidu lõppes ansambel Hellad Velled saatel lõbusalt tantsu lüües.

Grillfesti Suure Sügispeo korraldasid MTÜ Toidukultuuri eest, Eesti Grilliliit, Rakvere Lihakombinaat, AS Hallik (Hagar), EVG Print ja Türi Vallavalitsus.

Kohtumiseni 12.06.2010 Türil, Grillfestil!

Auris Rätsep
Grillfesti sügispeo korraldaja
Telefon: 5043000
E-mail: auris@grillfest.ee
Skype: aurisratsep