gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Hea Toidu Festival - Grillfest 2019

Üheksateistkümnes Grillfest möödus suviselt sooja ilma, eriti rohke publiku ja sisuka programmi saatel. Festivali külastasid kahel päeval kümned tuhanded toidusõbrad nii Eestist kui ka välismaalt, head ja paremat pakkusid rohkem kui 300 ettevõtet. Toimusid erinevad kulinaarsed ja sportlikud võistlused, toidutargad jagasid teadmisi ja ettevõtted oma toidu-uudiseid, nauditi kultuurilisi esinejaid igale maitsele ja festivalipäevade lõpetuseks seninägematut ilutulestikuetendust.

Galerii vaatamiseks klikka pildil / To see the gallery, click the picture

Grillfest_lipul_2019_copy.jpg

Grillfest on toidukultuurifestival

Grillfesti arvukatesse restoranidesse tullakse nautima häid roogasid ja mõnusat seltskonda. Festivali korraldajad kutsuvad osalema söögipakkujad ja toidutootjad selliselt, et igale külastajale oleks siin põnevat ja maitsvat avastada.

Festivali kolmel laval saab kahe päeva jooksul näha esinejaid igale maitsele. Lastele on rajatud suur Väikse Tomi mängumaa, kus jagub tegevust kõigile, lastevägesid juhatab Väike Tom isiklikult.

Kui kõhud on head ja paremat täis söödud, kogunevad suured rahvahulgad Epiima lava ette, et nautida õhtuseid kontserte. 19. Grillfestil astusid esimesel õhtul Epiima juustulaval üles Merlyn Uusküla ja ansambel Shanon, teisel õhtul rõõmustas grillipidulisi Koit Toome bändiga, erikülaliseks oli Sarah.

Regiooni suurima grillipeo mõlemale õhtule pani sel korral väärika punkti Pyrocomi uhke ilutulestikuetendus.

Angelica Udeküll ja Herkki Ruubel hindasid kahe päeva jooksul festivali söögikohti ning kuulutasid festivali teise päeva lõpuks Grillfest 2019 parimaks Türi Pritsumeeste (BBQ Service OÜ) välirestorani. 

Grillfestil grillitakse võidu

Eesti Grilliidu korraldamisel toimusid kahel festivalipäeval aasta olulisimad grillivõistlused nii noortele kui ka täiskasvanutele. Esimeses võistlusvoorus grilliti traditsiooniliselt Rakvere searibi ja teises ehk Rakvere üllatusvoorus sea sisefileed. Kolmandas ehk Kaupmehe fantaasiavoorus grillisid võistkonnad rooga vabal valikul. Festivali esimesel päeval peetakse üleriigilised koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillium. Sel aastal osutus Eesti Grilliliidu kohtunike hinnangul parimaks võistkond Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool. Teisel võistluspäeval toimunud Eesti meistrivõistlustel grillimises – Grillfest pälvis kolme võistlusvooru kokkuvõttes esikoha võistkond IVKHK BBQ Team (Ida-Virumaa KHK). Kohtunikkonna tööd juhatas võistluste peakohtunik Enn Tobreluts. Võistluste kokkuvõtted ja protokollid on avaldatud lehel: www.grillimess.ee/grillisündmused

Eesti Grilli Galal pärjatakse parimad

Selveri ja Eesti Grilliliidu koostöös toimunud Eesti Grilli Galal pärjatakse igal aastal Selverites eelmise aasta kokkuvõttes läbimüügilt edukaimad tooted ja Eesti Grilliliidu kohtunike maitsehinnangul selle grillihooaja maitsvaimad grillitooted. Selveri kategooriate auhinnad antakse üle müügitulemuste põhjal ja hooaja grillitooteid hindavad Eesti Grilliliidu kohtunikud igal aastal Tallinna lauluväljakul Eesti Toidumessil – Sööma! toimuval suurel pimehindamisel. Grillfesti pealaval toimuval auhinnagalal saavad tunnustuse ka aasta grillitoode, grilliedendaja ja aktiivseim grillikohtunik ning Eesti grillikultuuri edendaja. Eesti Grilli Gala tulemused on avaldatud lehel: www.grilligala.ee

Eesti Rahva Grillikoolis saab grillitarkust

Eesti Grilliiidu laval jagas kahe päeva vältel grillimise põhitõdesid Märt Jamnes Eesti Grilliliidust koos erikülalistega, kes andsid kuulajatele nippe grillitavate toodete ja grillimisviiside osas. Toredat meelelahutust pakkusid paljud erinevad esinejad. Mõlemal festivalipäeval jagas rahvale grillitarkust grillitootja Kamado Joe ilmakuuius grillikokk Eric Gephart.

Eesti Toidulaat on suur ja sisukas

Festivalile on oodatud hea ja paremaga kauplema ka väiketootjad ja nii osaleb festivali Eesti Toidulaada alal igal aastal rohkem kui 100 toidukaupa pakkuvat ettevõtet.

Grillfestil püütakse kalakest

Grillfestil traditsiooniliselt toimuval üleriigilisel kalapüügivõistlusel Kalake püüdis Vallikäärust kala sel aastal kokku 18 võistlejat, nende seas nii lapsed kui ka täiskasvanud. 16 võistlejat püüdis kaldalt ja 2 võistlejat paadist. Kalakese korraldaja Hanno Kase sõnul ei käi aga liiga ilus ilm ja suur püügiõnn omavahel sugugi kokku, mistõttu polnud kalasaak küll suur, ent võistlus oli tore ja vaatemänguline. Edukaimaks püüdjaks osutus Mehis Erenvert Järvamaalt, tulemusega 755 grammi, teisele kohale tuli Tarmo Kürsale Raplamaalt tulemusega 625 grammi ja kolmandale kohale Valeri Sirotin tulemusega 620 grammi. Parimaks paadistpüüdjaks osutus Karel Kaljuste. Võistluse tulemused on avaldatud lehel: www.grillfest.ee/kalake

Ole terve ja ilus igas vanuses!

Kui festivali esimesel päeval osalesid Grillfest Bikini Fitnessi showkonkursil naised, siis laupäeval pakkusid Epiima laval Grillfest Ranna Fitness võistlusel silmailu mehed. Grillfest koostöös Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liiduga propageerib rahvaliku showkonkursi korraldamisega tervislikku toitumist ja liikumist, võistluste motoks on: "Ole ilus ja terve igas vanuses ja kunagi pole liiga hilja fitnessiga alustada!" Reedel saavutas bikiinifitnessis esikoha Greta Reinhold ja laupäeval pärjati rannafitnessis esimeseks Siim Savisaar. Võistluse kokkuvõtted ja pildigalerii on avaldatud lehel: www.grillfest.ee/fitness

Arno Uutma kabesimultaan

Grillfestil on hea toidu kõrvale kabet mängitud aegade algusest ja nii annab igal aastal kabesimultaani paljukordne Eesti meister Arno Uutma. Pärnu Postimehe ja Grillfesti korraldatud simultaani parimaks mängijaks osutus noor talent Nona Nano. Arnol on kabekarjääri jooksul pärjatud rohkem kui 110 medaliga, millest 70 on kuldsed.

Heategevus on au sees

Heategevus on Grillfestil alati au sees ja nii andis festivali korraldaja omapoolse panusena heategevusorganisatsioonidele osalusplatse festivalialas. Grillfesti traditsiooni kohaselt viidi reedel läbi Rakvere LK ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbeque-sea oksjon, mille tulu summas 130 eurot läks kogumiku "Sindi pais maha, Pärnu jõgi kalarikkaks jõeks" väljaandmiseks. Raadiojaam StarFM kogus aga heategevusliku loterii müügist tulu 2302 eurot, mis annetati Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskusele. 

Juubeligrillfest toimub Pärnus!

Kui Pärnu linnapea Romek Kosenkranius festivali lõpukõnes Epiima laval rahva käest küsis, kus toimub järgmine Grillfest, rõkkasid tuhanded inimesed üheskoos: "Ikka Pärnus!" ja nii lõid laval, rahva silme all, linn ja korraldajad käed.

Grillfest ja Pärnu linn kutsuvad kõiki Pärnusse Vallikääru aasale 12. ja 13. juunil 2020 kahekümnendale ehk juubeli-Grillfestile!

Kohtumiseni Pärnus, Grillfestil!

Auris Rätsep
Korraldajate nimel