gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Hea Toidu Festival - Grillfest 2018

Suure pildigalerii vaatamiseks klikka siia

Kaheksateistkümnes Grillfest möödus suviselt sooja ilma, eriti rohke publiku ja sisuka programmi saatel. Festivali külastasid kahel päeval kümned tuhanded toidusõbrad nii Eestist kui välismaalt, head ja paremat pakkusid rohkem kui 300 ettevõtet.

Igal Grillfestil on sees sõbralik võistlusmoment – ka tänavu viidi läbi mitmed juba pika traditsiooniga kui ka uuemad võistlused liha küpsetamises,  kalapüüdmises, kabetamises, võidukaalumises ja fitnessi valdkonnas.

Eesti Grilliidu korraldamisel toimusid aasta olulisimad grillivõistlused nii noortele kui täiskasvanutele. Parimaks nooreks grillivõistkonnaks pärjati Grilliumil ehk esimesel võistluspäeval IVKHK BBQ Team Jõhvist. Teisel võistluspäeval Eesti meistrivõistlustel grillimises – Grillfest osutus nelja vooru kokkuvõttes parimaks võistkond „Aparaat BBQ Catering“. Võistluste kokkuvõtted ja protokollid on avaldatud lehel: www.grillimess.ee/grillisündmused.

Reedel Epiima juustulaval toimunud Eesti Grilli Galal pärjati Selveri müügiandmete alusel ja Grilliliidu kohtunike maitsehinnagul aasta edukaimad tooted: www.grilligala.ee 

Grillfestil traditsioonilisel kalapüügivõistlusel Kalake püüdis Vallikäärust kala sel aastal 32 võistlejat, nende seas nii lapsed kui täiskasvanud. Kalakese korraldaja Hannes Loopere sõnul ei käi aga ilus ilm ja suur püügiõnn omavahel sugugi kokku ja seega polnud kalasaak suur. Võistluse parimaks tuli Veljo Sarapuu Tartust, tulemusega 1,054 kg, teisele kohale Maidu Tiits Järvamaalt tulemusega 0,612 kg ja kolmandale kohale Timo Roos tulemusega 0,592 kg. 

Grillimisele lisasid laupäeval vürtsi Figuurisõprade esinemised, mis toimusid teemapäeva "Suur kaalu jälgimise päev" raames. Epiima juustulava ees toimus teemapäeva lõpuks suur ühiskaalumine suure loomakaaluga "Grillfesti kaalukaim perekond", mida viis läbi festivali korraldaja Kuno Kaal. Võitjaks osutus perekond kogukaaluga 608 kg.

Kui esimesel päeval olid Grillfest Bikini Fitnessi konkursi laval naised, siis laupäeval pakkusid Epiima laval igal aastal korraldatataval Grillfest Ranna Fitness võistlusel silmailu mehed. Grillfest koostöös Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liiduga propageerivad rahvalike show-võistluste korraldamisega tervislikku toitumist ja liikumist, võistluste motoks on: Ole ilus ja terve igas vanuses ja kunagi pole liiga hilja fitnessiga alustada! Reedel saavutas bikinifitnessis esikoha Kerttu Roose ja laupäeval pärjati rannafitnessis esimeseks Sander Kikas. Võistluse kokkuvõtted ja pildigalerii: www.grillfest.ee/fitness.

Grillfestil on hea toidu kõrvale kabet mängitud aegade algusest alates ja nii annab igal aastal kabesimultaani hetkel paljukordne Eesti meister Arno Uutma, kes nimetas sel korral Grillfesti simultaani parimateks mängijateks Jorm Rootsi, Carmen Lausi ja Nona Nano. Arnol endal on kabekarjääri jooksul saavutatud rohkem kui 100 medalit, millest 64 on kuldsed.

Juha Rantanen, tuntud ka kui „Köögikubjas“, hindas kahe Grillfesti päeva jooksul terase silma ja maitsemeelega kõiki söögikohti ning kuulutas festivali teise päeva lõpuks Grillfest 2018 parimaks söögikohaks Väike Rootsi välirestorani.

Maxima mängulaval jagasid kahe päeva vältel grillimise põhitõdesid Hannes "Grillikunstnik" Loopere ja Märt Jamnes Eesti Grilliliidust, kes andsid kuulajatele nippe grillitavate toodete ja grillimisviiside osas. Toredat meelelahutust pakkusid väga paljud erinevad esinejad.

Grillfesti õhtutundideks meelitasid suure tantsuõhtuga publiku Epiima lava äärde reedel ansambel Regatt ja laupäeval endiselt väga vitaalsed vanameistrid ansamblist Rock Hotel. Regiooni suurimale grillipeole pani väärika punkti ansambel Caater võimsa ilutulestikuga. 

Heategevus on Grillfestil alati au sees ja nii ka sel aastal. Festivali korraldaja andis omapoolse panusena heategevusorganisatsioonidele Hea Tegu ja Naerata Ometi osalusplatsid festivalialas. Grillfesti traditsiooni kohaselt viidi reedel läbi Rakvere LK ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbecue-sea oksjon, mille tulu summas 250€ läks MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskusele Pärnumaal lähisuhtevägivalla ohvrite emade ja laste laagri korraldamiseks. Raadiojaam StarFM kogus aga heategevusliku loterii müügist rekordilise tulu 3084€, mis annetati Pärnus tegusevale Eliise Pukusepesale, kelle tegevuseks on anda puhkust raske ja sügava puudega laste vanematele.

Kui Pärnu linnapea Romek Kosenkranius festivali lõppedes Epiima laval rahva käest küsis, et kuskohas toimub järgmine Grillfest, siis rõkkasid tuhanded inimesed üheskoos "Pärnus!" ja nii laval rahva ees linna ja korraldajate vahel ka käed löödi.

Grillfest ja Pärnu linn kutsuvad kõiki osalejaid tagasi Pärnusse Vallikääru aasale juba 7. ja 8. juunil 2019, üheksateistkümnendale Grillfestile!