gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Hea Toidu Festival - Grillfest 2015

2015 grillfest 550

12.–13. juunil 2015 Pärnu Vallikääru aasal toimunud Hea Toidu Festival - Grillfest on oma 16. toimumiskorral kasvanud Põhjamaade ja Balti regiooni suurimaks toidukultuurifestivaliks. Grillfest saavutas sel aastal maksimummõõdud nii sisult kui vormilt: festivalil osales 250 toidupakkujat, külastajaid oli kahel päeval kokku 50 000 inimest ja E-Piima juustulaval, Olivia toidulaada laval ja Borjomi piknikualal esinesid sajad meelelahutajad, nende seas 2 Quick Start, Terminaator jt. Rohkem kui 27 386 ruutmeetri suurune festivaliplats oli Grillfesti kombe kohaselt jagatud neljaks teema-alaks: Hea Toidu Laat, tootjate ja restoranide ala, võistluste ala ning suur ja sisukas Mesikäpa mängumaa. Sissepääs oli kõigile traditsiooniliselt tasuta.

Grillfest on suur ja rahvusvaheline koguperefestival

Regiooni suurima toidukultuurifestivali nimi teeniti sel aastal välja rekordilise arvu erinevate toidukultuuride esindajatega ja rekordiline oli ka omamaise toidukultuuri esindajate arv. Hea Toidu Festivalil osales 250 erinevat toidupakkujat alates lõunanaabrist Lätist kuni toidukultuuri lipulaevaks peetava Prantsusmaani. Kohal olid ka meie põhjanaabrid Rootsi, Norra, Holland ning lisaks nendele eksootiline Malta, Maroko ja India. Festivali korraldajad on uhked, et Grillfest on jõudnud mastaapsele tasemele, sest väikese Eesti suurest toidupeost soovivad osa võtta erinevate välisriikide esindajad. Lisaks muudele arvukatele toidu-uudistele, rõõmustas Mesikäpa mängumaal lapsi suur piimarestoran "Piim on päeva pärl" ja neljajalgsete pereliikmete omanikke nõustasid Purina toitumisnõustajad, sest Grillfest on ju koguperefestival!

MIPP - Maailma Pikim Piknik

Kahepäevase Hea Toidu Festivali raames püstitati ka Eesti rekord piknikupidamises, mis esitatakse kandideerima Guinessi rekordite raamatusse. 36 tunni kestvusrekordile registreerus sadu piknikulisi, kes igaüks, oma kreatiivsel moel, andsid panuse maailmarekordi Eestisse toomises. Vastukaaluks kiirele tänavatoidukultuurile, oli Maailma Pikima Pikniku eesmärgiks propageerida rahulikku ja tervislikku toidunautlemist kaunis looduses ja heas seltskonnas.

Grillivõistluste Rakvere üllatusvoor: Siga lendab!

Festivali esimesel päeval peetud koolidevahelisel Eesti meistrivõistlustel grillimises - Grillium pälvis tiitli võistkond Head Teod Tartu Kutsehariduskeskusest. Festivali teisel päeval toimunud Eesti meistrivõistlustel grillimises - Grillfest saavutas esikoha tiitlikaitsja BBQ Semud ja rahvabarbecues oli edukaim võistkond Jungent. Võistkondade ja publiku seas tekitas elevust esimest korda toimunud Rakvere üllatusvooru tooraine: seatiivad. "Ka võistlused olid osalejate poolest rahvusvahelised ja sel aastal väga kõrgetasemelised", kinnitas peakohtunik Enn Tobreluts uhkusega.
Võistluste kokkuvõtted ja pildigalerii: grillium.grillfest.ee, grillfest.grillfest.ee ja bbq.grillfest.ee.

Eesti Grilli Gala

Eesti Grilliliit ja Nielsen Eesti korraldasid esmakordselt Eesti Grilliliidu Aastaauhinnagala - Eesti Grilli Gala, mis kulmineerus festivali esimesel õhtul E-Piima juustulaval auhindade piduliku üleandmisega.

2014. aastal Nielseni müügiandmetelt edukaimad ehk enimmüüdud tooted: aasta šašlõkk: Rakvere keefirimarinaadis šašlõkk (AS HKScan Estonia); aasta marinaadis ribi: Rakvere grillribi (AS HKScan Estonia); aasta marinaadis liha: Maks&Mooritsa Armeenia grill-liha (Atria Eesti AS); aasta toorvorst: Vastse-Kuuste toored grillvorstid lambasooles (Atria Eesti AS); aasta grillvorst: Maks&Mooritsa maitselt mahe grillvorst (Atria Eesti AS); aasta kaste: Felixi tomatiketšup (AS Põltsamaa Felix).

Eesti Grilliliidu profižürii hinnangul 2015. aasta maitsvaimad tooted: aasta šašlõkk: Kikase broilerišaslõkk (Kikas OÜ); aasta marinaadis ribi: Rakvere American BBQ grill- ribi (AS HKScan Estonia); aasta marinaadis liha: Rakvere kirsi-rummimarinaadis grill-liha (AS HKScan Estonia); aasta toorvorst: Vastse-Kuuste toored grillvorstid lambasooles (Atria Eesti AS); aasta grillvorst: Rannarootsi kuldne grillvorst juustuga (AS Rannarootsi Lihatööstus); aasta kaste: Saarioineni magus tšillikaste (Saarioinen Eesti OÜ).

Eesti Grilli Gala kokkuvõte ja pildigalerii: www.grilligala.ee

Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake

Ka sel aastal toimus Grillfesti raames Vallikraavis suur õngitsemisvõistlus, mis osutus sedavõrd populaarseks, et osalema mahtusid vaid 50 kiiremat registreerujat. Pärnu Keskuse auhinnad olid vägevad ja Apollo pani välja 50 kinopiletit jagamiseks neile, kes püüavad rohkem kui võistkond 30+ (Raio Piiroja ja Teet Roosaar).

I koht: Elmar Talbonen 3,886 kg.
II koht: Konstantin Voznjuk 2,256 kg.
III koht: Timo Roos 1,958 kg.
Edukaim lapsvõistleja: Pirgid Salusoo 0,910 kg.
Võistluste kokkuvõte ja pildigalerii: kalake.grillfest.ee.

Heategevus on oluline osa festivalist

Tänavu oli Grillfesti külastajatel mitmel moel võimalus heategevuse kaudu Pärnu maakonna lapsi toetada -  toimusid Rakvere Lihakombinaadi ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi barbeque-seaoksjon Pärnu Lasteküla heaks, LC Pärnu Livonia korraldatud annetuste kogumine Pärnu linna koolide raamatukogude valiku suurendamiseks ning raadio Star FM poolt muusika-aasta raames läbi viidud loterii, millest  saadud rekordiline tulu (1886 eurot) suunatakse viiele Pärnu maakonna muusikakoolile. 

Pärnu linnapea: "Pärnu ja Grillfest on lahutamatud!"

Politseile ja arst Mare Liigeri juhitud meditsiiniteenistusele möödus suursündmus rahulikult, ilma märkimisväärsete intsidentideta ja selle eest tänavad festivali korraldajad head publikut! "Pärnu on toidukultuurifestivali tegemiseks vaieldamatult maailma parim koht ja seepärast pikendme festivaliga koostöölepingut suurima heameelega ka järgmiseks kaheks aastaks", ütles linnapea Romek Kosenkranius.

Festivali peakorraldaja Auris Rätsep: "Me pole enam väiksed tegijad Euroopa ühises toidulauas, meil on midagi pakkuda kõigile, aga eriti hea meel on pakkuda üha suuremaid valikuid Eesti kodupublikule. Tere tulemast Grillfestile ja kohtumiseni Pärnus, Vallikääru aasal, 10.-11. juunil 2016!"