Heategevus Grillfestil

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Heategevus Grillfestil

Heategevus on Grillfestil alati au sees olnud. Festivali korraldajad on aastate jooksul ise heategevusaktsioone festivali raames läbi viinud, viimastel aastatel on korraldajad loonud selleks soodsaid tingimusi festivalil oosalevatele organisatsioonidele ja ettevõtetele. Eriti on oodatud need heategevusprojektid ja aktsioonid, mis toetavad festivali toimumispaiga kogukonda või on seotud toidutemaatikaga.


Eesti Toidupank

Alates 2013. aastast on toidukultuurifestivali missiooniks toetada Eesti ja Pärnu Toidupanka.

festival-toetab-toidupanka

2013. aasta aprillis Pärnus toimunud Pärnu Päeval, sõlmisid Grillfest, Eesti Toidupank ja Pärnu Toidupank kolmepoolse koostöölepingu, mille eesmärgiks on Eesti Toiduangale nii rahaliste kui ka toiduannetuste kogumine.

Hea Toidu Festival - Grillfest kutsub üles kõiki festivalil osalevaid ettevõtteid ja kauplejaid osalema Toidupanka toetavates tegevustes kas toiduainete annetamisega või rahalise annetuse teel.

Toidupanga infotelk asub festivalialas, seal võtavad Pärnu Toidupanga vabatahtlikud Erika Kuke korraldamisel vastu ka toiduannetusi. Samas saab teha ka rahalisi annetusi. Toiduannetuste lisainfo: Erika Kukk, Pärnu Toidupanga koordinaator, 56648484, parnu@toidupank.ee.

Toidupanka saab abistada igaüks. Lihtsaim viis selleks on teha rahaline annetus telefoni teel, sest toidukaupa ümber jagades on Toidupangal vaja katta ka pidevalt kulusid transpordile ja laopindadele.

EESTI TOIDUPANGA ANNETUSTELEFONID:

900 9005 – 2 EUROT / 900 9010 – 8 EUROT

Pärnu Toidupanga koordinaator Erika Kukk: "Hetkel suudame vahendada toiduabi umbes 150-le perele, mis on meie hinnangul umbes kümnendik Pärnumaa vajadusest."

Eesti Toiduoanga tegevjuht Piet Boerefijn: "Vaesuseriskis elab Eestis iga viies inimene ehk umbes 200 000 elanikku - see on väga suur number ja sellepärast kutsume kõiki toiduga tegelevaid ettevõtteid Grillfesti ideest eeskuju võtma ning toidupankadega koostööd tegema."

Grillfesti korraldaja Auris Rätsep: "Toidupanga toetamine on meile kui korraldajatele ja ma loodan, et ka festivalil osalevatele toidupakkujatele ja festivalikülastajatele, auasi. Eriti just suurematel toidupakkujatel jääb festivali lõppedes head toidukraami alati üle, nüüd saab selle kohapeal Pärnu Toidupangale ära anda. Tegin ka ise koostöölepingu sõlmimisel telefoniannetuse ja see oli hea tunne. Proovige järele!"

Lisainfo Eesti Toidupanga kohta: www.toidupank.ee


StarFM

star-fm-kampaania

Raadiojaam StarFM on viimastel aastatel viinud läbi heategevuslikku loteriid, mille tulu summas 7305 krooni anti 2009. aastal üle Türi Toimetulekukoolile, aastal 2010 summas 10225 krooni Türi Lastekaitseliidule ja 2011. aastal summas 1401 eurot Järvamaa Laterikaste Perede Ühendusele. 2012. aastal kogus Star FMi meeskond Pärnus, Vallikääru aasal toimunud festivalil korraldatud heategevuslikul loteriil 1258 eurot, mis anti E-Piima juustulaval üle Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidule.


Rakvere Lihakombinaat ja Tarmo Märss

tarmo-marss-porsas

Rakvere Lihakombinaat ja meisterküpsetaja Tarmo Märss on viimastel festivaliaastatel teinud tänuväärset koostööd - regiooni suurim lihakombinaat annab Tarmole sea, Tarmo küpsetab selle valmis ja E-Piima juustulava konferansjee müüb selle avalikul enampakkumisel maha. 2012. aastal koguti selliselt Pärnus, Vallikääru aasal toimunud festivalil 190 eurot, mis anti üle Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidule.


Toidupank ja Lions Club Pärnu Livonia

Festivali korraldajad on loonud tingimused ka Toidupanga ja Lions Club Pärnu Livoniale hea tegemiseks festivali territooriumil.


Türi kiriku kellatorni renoveerimine

tyri-kiriku-kell-2

Pildil on Türi kirikuõpetaja Teet Hanschmidt kella maketiga ja teisel pildil on uus kell koos moodsa kellalöögimehhanismiga Türi kiriku tornis. Grillfest kogus külastajatelt annetusi aastatel 2008 ja 2009, kokku summas 14153 krooni.

tyri-kiriku-kell


Oisu Perekodule minibussi soetamine

oisu-auto

Oisu Perekodu on Türi vallas tegutsev ainus lastekodu ja Grillfest on osalenud suurele perele sobiliku sõiduvahendi soetamise kampaanias „Meie pere auto". 2011. aastal toimunud festivalil annetasid külastajad annetusämbritesse pereauto soetamise fondi 523.73 eurot, Grillfest pani 2010. aasta jõulude ajal heategevuslikule oksjonile antiikse klaveri, mille müügist laekus perekodule 13000 krooni.